SZLAKIEM BROWARÓW

Koprzywnica i Sztramberk

W programie wycieczki: - zwiedzanie browaru Radegast połączony z degustacją piwa, - przejazd do Sztramberku - spacer po zabytkowym miasteczku z pochyłym rynkiem, degustacja piwa w miejscowym minibrowarze restauracyjnym połączna za zwiedzaniem podziemnej części rynku, - przejazd do miasta Koprivnice i zwiedzanie Muzeum Techniki i Motoryzacji Tatra, - przejazd do Kozlovic i wizyta w minibrowarze połączona z degustacją piwa.

 

ŻYWIEC

Browar w Żywcu jest najbardziej znany w kraju. To miejsce nie przypomina zwykłego muzeum z eksponatami za sznurkami. To multimedialne muzeum browaru z bardzo ciekawymi ekspozycjami przedstawiającymi historie browaru od powstania po dzień dzisiejszy. Tu nie tylko patrzy się i słucha. Tu można prawie wszystkiego dotknąć. Po ekscytującym zwiedzaniu degustacja piwa. Zapraszamy do przeniesienia się w zupełnie inny świat.

 

TYCHY

Zapraszamy na ciekawe i zabawne zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych i Tyskiego Browarium. W muzeum zobaczymy jak warzy się piwo, jak pracuje browar, poznamy tajniki produkcji piwa oraz obejrzymy trójwymiarowy film. Na koniec degustacja tyskiego piwa. Zapraszamy do wyprawy w głąb historii Tyskich Browarów Książęcych.

 

CIESZYN

Browar w Cieszynie wybudowany jest na wzgórzu zamkowym. Od ponad 160 lat metody, składniki piwa, urządzenia nie zmieniły się zbytnio i dlatego Browar Zamkowy jest piwnym skansenem. Stare, zabytkowe piwnice browaru pozostawiają niezapomniane wrażenia. Browar można zwiedzić także nocą. Po zakończeniu zwiedzania degustacja brackiego piwa. Zapraszamy do unikalnego miejsca, w którym świetnie spędzą Państwa czas.

 

NOSOVICE - CZECHY

Jeden z nowych browarów w Republice Czeskiej, aktualnie w konsorcjum piwnym PLZEN. Produkuje piwo Radegast. Podczas zwiedzania można zapoznać się z technologią wytwarzania piwa, historią piwowarstwa, zobaczyć wszystkie wydziały produkcyjne w tym jedną z największych w Europie rozlewni piwa oraz degustować miejscowe produkty na najwyższym piętrze budynku dyrekcji browaru z pięknym widokiem na szczyty Beskidu Śląsko - Morawskiego.

 
  • Slider 5